Lajme

Ambasadori turk në Konispol për investime të rëndësishme në infrastrukture shkollore, shëndetsore…

Sot në  Bashkinë e Konispolit u zhvillua një takim mes kryetarit të këtij institucioni Shuaip Beqiri dhe Ambasadorit të Turqisë z.Murat Ahmet Yörük si dhe  me ekipin e tij .Në takim ishte dhe presidentii i i fondacionit Alsar z.Mehdi Gurra. Beqiri shprehu falenderimin ndaj qeverisë Turke, Bashkisë Afyon si dhe fondacionit Alsar për mbështetjen deri tani në infrastrukturen shkollore, shëndetsore dhe të pastrimit publik. Ambasadori turk gjatë qëndrimit në Konispol vizitoi dhe disa investime të qeverise turke në këtë zonë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: