Lajme

Ambasadorja amerikane mesazh popullit shqiptar: Faleminderit për sakrificat, vendosmërinë dhe optimizmin tuaj. Jeni më të mirët

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar me një postim në Instagram pas koncertit të organizuar për të festuar 100-vjetorin e marrëdhënieve SHBA-Shqipëri dhe hapjes së negociatave me BE-në.

“Festë fantastike mbrëmë për të festuar 100 vite të marrëdhënieve SHBA-Shqipëri dhe hapjes së negociatave me BE, HISTORI! Faleminderit të gjithë performuesve dhe Tiranës, @erionveliaj për një natë të paharrueshme.

Faleminderit udhëheqësve ndër vite për ndërtimin e marrëdhënieve tona.

Mbi të gjitha, falënderoj popullin e Shqipërisë për sakrificat, punën e palodhur, vendosmërinë dhe optimizmin tuaj që kanë prodhuar këto arritje historike. Ju jeni më të mirët!!”, shkruan ambasadorja në postim teksa publikon dhe foto të momenteve nga koncerti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close