fbpx
Lajme

Ambasadorja amerikane takon Arben Ahmetajn, shqiptarët “shp ërthejnë” në komente negative

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në ditët e para të detyrës në Shqipëri ka zhvilluar një sërë takimesh me zyrtarë të shtetit shqiptar. Ditën e djeshme ajo është takuar me “përgjegjësin” e parave të Rindërtimit, Arben Ahmetaj.

Vizita është postuar në faqen zyrtarë të Ambasadës Amerikane, por ajo që vihet re, janë komentet e profileve të cilat në shumicën e tyre shprehen të pakënaqur me këtë takim.

Komentet kanë të bëjnë me “tigrin” e Ramës, i cili nuk ka krijuar një figurë të mirë tek shqiptarët.

Disa nga komentet negative janë:

Ahmetaj është hajduti më i madh i historisë”
Me super hajdutin”

Një tjetër hajdut me çizme”
Kujtojmë se SHBA, ka shprehur mbështetjen dhe gatishmërinë për luftën kundër krimit dhe korrupsionit në Shqipëri, por deri më tani kanë ngelur vetëm deklarat. Korrieri

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button