Lajme

Ambasadorja Yuri Kim ngjit malin e Korabit

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka shfrytëzuar fundjavën që të ngjisë malin e Korabit, një ndër pikat më të larta në Shqipëri. Teksa ka postuar foto në Instagram, diplomatja shkruan se fokusin e kishte të gjithë te qëllimi, ngjitja e malit.

MESAZHI I AMBASADORES “Nuk e di nëse është sepse rrënjët e familjes sime janë në male, por unë gjithmonë gjej forcë dhe frymëzim sa herë që jam në malësitë shqiptare.

Unë mendoj se malësorët janë të njëjtë pavarësisht vendit. Ndërsa verës po i vjen fundi, unë jam duke reflektuar mbi sfidat dhe mundësitë e ardhshme. Vendosa të përgatitem për sezonin e ri duke u ngjitur në majën e majës më të lartë të Shqipërisë, malin Korabi. 2,764 metra e lartë!

Unë nuk isha më i shpejti ose më i forti, dhe u desh më shumë se sa kishim planifikuar, por ne qëndruam dhe arritëm në majë.

Më kujtoi rëndësinë e mbajtjes së fokusit në qëllimin tuaj, të qenit i rrethuar nga miq që ju inkurajojnë dhe qëndrojnë me ju deri në fund, dhe kurrë mos hiqni dorë. Njëra këmbë para tjetrës, hap pas hapi, ne mund ta arrijmë qëllimin tonë së bashku,” shkruan Kim në postimin e saj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: