Lajme

“Angela Merkel” vozitë modelin e ri Audi A6, thotë se ia vlen ta bleni

Kancelarja e Gjermanisë njihet si fanse e makinave Audi.

Ka disa vite që eskorta e saj përbëhet nga modele të kësaj marke gjermane.

Së fundmi kompania gjigante ‘Sixt Rent a Car’ ka krijuar një klip më qesharak me një grua që ngjan me kancelaren gjermane, e cila vozitë modelin e ri Audi A6.

Megjithatë, Merkel më parë kishte marrë pjesë në kampanja reklamuese të ‘Sixt Rent a Car’ dhe gjithmonë ka zgjedhur markën Audi, para atyre BMë dhe Mercedes-Benz.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close