Lajme

Antitank, snajper dhe fishekë, zbulohet baza e armëve në Tiranë: 7 thasë, 1 arkë dhe 1 valixhe plot me armatime

Zbulohet një bazë armësh në zonën e “5 Majit” në Tiranë. Mesohet se operacioni i zhvilluar nga komisariati nr.4 është ende në zhvillim.

Nuk ka ende persona të arrestuar, pasi po punohet për të identifikuar poseduesit.

Sipas burimeve, mësohet se armët dhe municionet ishin të future në disa thasë dhe të hedhura në një gropë pranë një pallati të mbuluar nga shkurre.

Armët e gjetura janë antitank, snajper, kallashnikov dhe një sasi fishekësh. Me konkretisht aty jane gjetur 7 thasë, 1 arkë dhe 1 valixhe plot me armatime, te cilat jane sekuestruar dhe futur në furgon nga efektivët

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close