Lajme

Apeli e la të lirë/ SPAK do të ankimojë vendimin për mjekun Edvin Prifti

SPAK do të ankimojë vendimin për lirimin e mjekut kardiokirurg Edvin Prifti. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar do ti drejtohet Gjykatës së Lartë për rekurs, për vendimin e GJKKO-së. SPAK bën me dije se është në pritje të zbardhjes së vendimit të Gjykatës së Apelit.

Mjeku Prifti, është lënë i lirë. Gjykata e Apelit i ka hequr vetëm të drejtën e ushtrimit të profesionit në spital.

Edvin Prifti u vu nën akuzë për korrupsion dhe pastrim parash, pasi në banesën e tij dhe në zyrë iu gjetën më rreth 350 mijë euro. Ditën kur kardiokirurgu u arrestua, u shpreh për media se çdo gjë ndaj tij ishte e motivuar politikisht.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: