Lajme

Apeli i babait të 23-vjeçarit të vrarë në Itali/ Ministri Balla i përgjigjet për ndihmë, i mundësohet nxjerrja e pasaportës

Klajdi Bitri u vra mizorisht në lule të rinisë. Në mënyrë çnjerëzore një shtetas algjerian ia mori jetën, pasi Klajdi hyri për të shuar konfliktin që shoku i tij kishte me algjerianin.

Vetëm 23 vjeç prej vitesh ai punonte dhe sakrifikonte për familjen e tij.

Babai i tij, në një deklaratë për mediat, mes dhimbjes së paimagjinueshme dhe lotëve që vështirë i mban i ka kërkuar ndihmë shtetit shqiptar për të dhënë një mbështetje për familjen e tyre në këto çaste tepër të vështira.

Nëna e të ndjerit, ende nuk di gjë rreth largimit të djalit të saj.

Agim Bitri, i ati, kërkon që Drejtësia të vihet për të birin.

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka kontaktuar me të dhe mësohet se i ka mundësuar nxjerrjen e pasaportës.

Sakaq, një llogari ‘GoFaundme’ është hapur për të gjithë ata që mund të ndihmojnë për të mbuluar shpenzimet e varrimit dhe të sillet trupi i të riut në Lushnjë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close