Lajme

Ardi Kollozi, Prezanton kandidatin e Bindjes për Vlorën: Biznesmen i suksesshëm djalin nga llakatundi Arjan Devollaj

Ardi Kollozi, Prezanton kandidatin e Bindjes për Vlorën: Biznesmen i suksesshëm djalin nga llakatundi Arjan Devollaj

Ndjehem i nderuar që Arjan Devollaj do të jetë pjesë e skuadrës sonë të kandidatëve për Qarkun e Vlorës.
Një djalë i ri dhe i realizuar vlonjat, biznesmen i suksesshëm në Gjermani dhe në Shqipëri, ai synon të japë kontributin e vet për projektin tonë politik, që synon ndryshimin dhe jo thjesht rotacionin.
Arjan Devollaj, vlerë e shtuar e Bindjes Demokratike për Vlorën dhe Shqipërinë”

Te nderuar miq, te nderuar bashkeqytetare te Vlores, Me lejoni te ndaj me ju sot nje fillim te ri per mua. Nje fillim drejt nje rruge te gjate e me shume mund, por nje rruge te vertete e te sinqerte.

Sonte është një nder i veçantë për mua pasi, le ta pranojmë, kandidatura ime si deputet ka qene mjaft e papritur. E them kete pasi ju dhe une bashke jemi mesuar te shohim kandidate te cilet politiken e kane profesion. Ky nuk eshte rasti im, pasi me politike nuk jam marr asnjehere me pare.

Jemi mesuar te shohim, e akoma shohim sot ne lista kandidate te cilet Vloren e kane pare vetem rruges per ne Dhermi, e jo me t’i dijne apo qajne hallet. Une kam lindur dhe jam rritur ne Vlore. I kam hasur vete cdo dite problemet dhe veshtiresite specifike te ketij qyteti, e sidomos zonave perreth. I kam kaluar keto sfida, dhe kam per qellim qe te bej ate per te cilin ne fakt duhet te zgjidhet nje deputet:

Te perfaqesoj qytaret e tij! T’i gjendet cdo dite qytetareve te zones, aty ku i di mire rrenjet e problemeve, e per pasoje mund ti jape zgjidhje duke u gjendur cdo dite prane tyre.

Jemi mesuar te shohim kandidate qe vijne kerkojne voten ne Vlore pasi jane kujdesur qe nepermjet politikes te pasurohen e ulen ne karriket e pushtetit e me pas t’i zhvendosin familjet e tyre ne qytet apo kryeqytet per ti rene rruga ne Vlore vetem per pushimet e veres. Prinderit e mi te nderuar kane lindur dhe jetojne sot e kesaj dite ne fshatin llakatund. Aty nga une kam nisur rrugetimin tim shume vite me pare, ne te njejtat rruge qe mbeten te pa-asfaltuara as sot qe flasim nga premitimet e pambajtura te kandidateve aktual per deputete.

Sot, fale votes tuaj, eshte e mundur te zgjidhni kanditatin qe doni tju perfaqesoj ketu ne Vlore, jo tek kafja perballe parlamentit ne Tirane!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close