Lajme

Arrestimi i Fredi Belerit, reagon Rama: Sprovë e madhe për drejtësinë në vigjilje të zgjedhjeve

Paraditen e sotme kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me arrestimin e Fredi Belerit, kandidat i koalicionit ‘Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Himarës më 14 maj.

“Ndalimi i kandidatit të opozitës për Himarën F.Beleri me urdhër të prokurorisë përbën një sprovë të madhe për drejtësinë në vigjilje të zgjedhjeve, që do të thotë se shkelja e ligjit nga ana e tij duhet të jetë e provuar dhe ndalimi i tij ligjërisht i motivuar!”– shkruan Rama në një postim në twitter.

Fredi Beleri u arrestua pak pas mesnatave në lokalin e tij në Himarë, pas një operacioni të policisë dhe prokurorisë së Vlorës. Ai akuzohet për shitblerje të votës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close