Lajme

Arrestohen 3 shqiptarë në Torino, Vranë arkitektin italian teksa i grabisnin shtëpinë

Tre shqiptarë u ndaluan nga karabinierët ditën e sotme në Itali për vrasjen e arkitektit italian Robereto Mottura, 50-vjeçarit të vrarë qershorin e kaluar në shtëpinë e tij në Piossasco (Torino). Shqiptarët e vranë teksa ishin duke i grabitur shtëpinë. Arkitekti kishte humbur jetën para syve të gruas dhe djalit të tij.

Tre shqiptarët, të filtruar nga qarqet hetimore, rezultojnë të gjithë të parregullt, madje njëri me urdhër d ëbimi.

Menjëherë pas arrestimit, fjalët e Enrico Mottura, vëllait të Robertos ishin:  “Tani karabinierët më kanë thirrur: i kanë marrë. V rasësit e vëllait tim janë a rrestuar dhe tani shpresoj që ata të kalben në burg . Unë me të vërtetë shpresoj që kjo histori të ketë arritur një pikë kthese.

Shpresoj kështu për familjen e vëllait tim, për prindërit e mi, për të gjithë ne. Këta muaj kanë qenë të t merrshëm ”, shtoi ai kur u pyet për La Stampa.

“Ata janë hajdutë. Një grup hajdutësh që shkuan rreth e qark të armatosur. Por mendoni pak: për një v jedhje ata vrasin një person për të marrë katër objekte. E gjithë kjo është e çmendur, “këmbëngul ai.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: