Lajme

Arrestohen 4 shtetas, bastisën 13 banesa në rrethin e Kavajës

Në kuadër të operacionit të koduar “Perimetri”, i zhvilluar  nga Komisariati i Policisë Kavajë në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë janë vënë në pranga 4 persona të dyshuar si autorë të vjedhjes së 13 banesave.

Sipas njoftimit të Policisë ata në bashkëpunim me njëri-tjetrin kryenin vjedhje banesash në territorin e Komisariatit të Policisë Kavajë.

Bëhet fjalë për shtetasit:

  1. G.I., 25 vjeç
  2. S.K., 27 vjeç
  3. Q.P., 43 vjeç
  4. V.L., 19 vjeç

Mësohet se materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur

Njoftyimi i plotë i Policisë:

Sipas njoftimit të Policisë bëhet fjalë përt shtetasit me iniciale G.I., 25-vjec,

Finalizohet operacioni policor i koduar “Perimetri”, i zhvilluar  nga Komisariati i Policisë Kavajë në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë.

Ndalohen katër shtetas të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kryenin vjedhje banesash në territorin e Komisariatit të Policisë Kavajë.

Komisariati i Policisë Kavajë në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë, në kuadër të operacionit të koduar “Perimetri”, ndaluan shtetasit:

  1. I., 25 vjeç
  2. K., 27 vjeç
  3. P., 43 vjeç
  4. L., 19 vjeç

Ndalimi i shtetasve të mësipërm u bë, pasi nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera dyshohet se këta shtetas janë autorë të 13 vjedhje banesash të kryera në territorin e Komisariatit të Policisë Kavajë.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprat penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale”, parashikuar nga nenet 134/2 dhe 287 të Kodit Penal.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: