Lajme

Arrestohen dy të rinj në Berat

Policia ka bërë të mundur arrestimin e dy personave në Berat të cilët dyshohen se shprendanin drogë në afersi të shkollave.

19-vjeçari Klei Çobo dhe 30-vjeçari Arges Pirja, banues në lagjen ‘Dëshmorët e Kombit’, u arrestuan pas një hetimi disa-mujor.

Këta dy persona në bashkëpunim me njëri-tjetrin shpërndanin lëndë narkotike pranë shkollave dhe në zona të tjera të qytetit.

Çobos gjatë kontrollit personal iu gjet një sasi kanabis sativa.

Policia njofton se në vijim të këtij hetimi, u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit Arben Dibra, 42 vjeç, banues gjithashtu në lagjen “Dëshmorët e Kombit”, Berat.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesë iu gjetën dhe sekuestruan në cilesinë e provës materiale 3 krehra pistolete, 76 fishekë model 56, kalibri 7.62 mm dhe një jelek antiplumb.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close