Lajme

Arrestohen valltare në klubin e natës në Zherovjan të Tetovës

Pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, dje mbrëma (5/6-dhjetor), prej ora 23.00 deri më ora 04.00, kanë realizuar kontroll aksion, në objektin hotelerik me lokacion në fshatin Zherovjan, pronë e 29-vjeçarit A.H. nga fshati Bogovinë.

Gjatë kontrollit, në këtë objekt janë ndaluar 5 shtetase të huaja dhe 6 shtetase të Maqedonisë.

Pesë vajzat (vallëtare) nga Republika e Sërbisë të moshës prej 21 deri 29 vjeçe, të cilat i kanë argëtuar të pranishmit në objekt, janë arestuar në Stacionin policorë Tetovë, dhe pasë dokumentimit të rastit, janë dorëzuar në Njësitin për kriminaltet ndërkufitarë, migracion, të huaj, dhe riatëdhesim për procedurë të mëtutjeshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: