Lajme

Arrestohet 31-vjeçari me 52 kg drogë në kufirin shqiptaro-grek

Sekuestrohen mbi 52 kg marijuanënë kufirin greko-shqiptar. Operacioni është zhvilluar në Kozani nga policia kufitare greke e Kapshticës.

Sipas policisë, është ndaluar një makinë që vinte nga kufiri i gjelbër dhe nga kontrolli brenda tij janë gjetur dhe sekuestruar 3 çanta me 51 pako që përmbanin 52 kg 495 marijuanë.

Në pranga ka përfunduar drejtuesi i makinës, një shtetas shqiptar 31-vjeçar. Është ndaluar dhe një makinë i dytë që shërbente për kontrollin e rrugës dhe është arrestuar drejtuesja e mjetit, gjithashtu shtetase shqiptare 51 -vjeçe. U sekuestruan në total dhe 4 celularë, 5 karta SIM dhe 1050 euro.

3 muajt e fundit, në Kostur, Kozani, Igumenicë, Artë e Korfuz, pra zona afër kufirit me Shqipërinë, policia greke ka sekuestruar rreth 705 kg marijuanë që dyshohet se vinte nga Shqipëria.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close