Lajme

Arrestohet 40-vjeçari , u kap me pistoletë me fishekë në fole

Një 40-vjeçar është arrestuar në Tiranë pasi prezantohej si polic i forcave speciale dhe u kap i armatosur me pistoletë me fishekë në fole gati për qitje.

Në pranga ka rënë Klodjan Gjikdhima, i cili u kap nga forcat “Shqiponja” dhe efektivët e Komisariatit Nr.3.

40-vjeçari u prangos në rrugën “Hamid Shijaku” dhe në atë moment ka qenë i armatosur me pistoletë në fole gati për qitje dhe një krehër me municion luftarak.

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të banesës së këtij shtetasi, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale municion luftarak, një palë pranga, dy dokumente të falsifikuara për autorizim hyrjeje në institucione, një mbajtëse arme dhe një maskë si ato të policisë.

Klodjan Gjikdhima  akuzohet për “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, “Mbajtja pa të drejtë e uniformës”, dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close