Lajme

Arrestohet 45-vjeçari në Tropojë

Policia e Tropojës ka vënë në pranga 45-vjeçarin Isa Mulgeci, për veprën penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’. Ndalimi i 45-vjeçarit u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, e cila e ka d ënuar, me 1 vit e 8 muaj b urg, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”. Ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprime të mëtejshme.

Tropojë-Informacion, Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e personave në kërkim. Ndalohet 1 shtetas i shpallur në kërkim për veprën p enale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Specialistët për Hetimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Tropojë, në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave në kërkim, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim Isa Mulgeci, 45 vjeç, banues në fshatin Lekurtaj, Tropojë.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Apelit Shkodër ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, e cila e ka dënuar këtë shtetas, me 1 vit e 8 muaj b urg, për veprën p enale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: