Lajme

Arrestohet drejtori i Sigurisë së Portit të Shëngjinit

Arrestohet drejtori i Sigurisë së Portit të Shëngjinit, Agostin Gjini. Specialistët e Seksionit të Krimit Ekonomik e Financiar në Policinë e Lezhë kanë ekzekutuar masën e sigurisë “Arrest në burg” të vendosur nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë për 56 vjeç, banues në Ishull Lezhë.

Ai akuzohet për vepren penale “Falsifikimi i dokumenteve “.  “Ky person dyshohet se gjatë ushtrimit të detyrës si përgjegjës i Sektorit të Arkivit dhe Protokollit në Njësinë Administrative Shëngjin ka falsifikuar dokumentet, duke tjetërsuar sipërfaqe toke në bregdetin e Shëngjinit, nga lloji i pasurisë rërë në arë,” informon policia e Lezhes.

Burimet për Ora News bënë me dije se hetimet mësohet se kanë nisur 6 muaj më parë. Sipas burimeve është shpallur në kërkim dhe përfituesi i kësaj toke, shtetasi i identifikuar me inicialet S.U
Vijon puna për dokumentimin e plotë ligjor të kësaj veprimtarie kriminale dhe vënien para përgjegjësisë ligjore personave të tjerë te implikuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: