Lajme

Arrestohet në Shkodër 32-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia e Shkodrës ka ar restuar një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për kultivim të b imëve n arkotike.  Sipas uniformave blu në pranga është vënë shtetasi me inicalet L. N.,  32 vjeç, banues në lagjen “Partizani”.

Ar restimi i këtij të fundit është bërë pasi gjykata e Shkodrës ka caktuar për të masën e sigurisë, “Arrest në b urg” për veprën p enale “Kultivimi i b imëve n arkotike”.

Njoftimi i policisë: Shkodër/Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Kapet dhe vihet në p ranga një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për kultivim të b imëve n arkotike. Në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim, specialistët për Hetimin e K rimit në Komisariatin e Policisë Shkodër, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponja” të DVP Shkodër, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, menjëherë kanë bërë lokalizimin e vendndodhjes, kapjen dhe ndalimin e shtetasit: -L. N.,  32 vjeç, banues në lagjen “Partizani”, Shkodër.

Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër, më datë 20.12.2020, i ka caktuar këtij shtetasi masën e sigurimit personal në mungesë “A rrest në b urg” për v eprën p enale “Kultivimi i b imëve n arkotike”. Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: