Lajme

Arrestohet një ish-ushtar shqiptar bashkë me gruan, kthyen vilën në Spanjë në “shtëpi bari”

Një ish-ushtarak me origjinë shqiptar që ka shërbyer në Francë është arrestuar dirën e djeshme ne Girona të Spanjës për kultivim dhe shitje të marjuanës. Bashkë me të u arrestua dhe bashkëshortja e tij.

Hetimi vjen pasi policia e qytetit kishte marrë denoncime nga disa qytetarë.

Gjatë kontrollit fizik në shtëpinë dykatëshe , policia gjeti dhe sekuestroi marjuanën, 15 armë, dy sëpata, dy hanxharë, një sharrë dhe gjashtë thika. Po ashtu dhomat e vilës ishin të monitoruara me kamera sigurie.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close