Lajme

Arrestohet personi që vuri tritol në shtëpinë e Armand Dukës (EMRI)

Është arrestuar  autori i dyshuar për vendosjen e lëndës shpërthyese në shtëpinë e Armand Dukës. Gazetarja Dorjana Bezat bën me dije per “BalkanWeb” se ai eshte Arlen Hasanaj.

Sipas saj ai ishte banues ne Durres dhe jetonte ne lagjen e tij. Mbrëmjen e së hënës në banesën e Presidentit të Federatës Shqiptarë të Futbollit Armand Duka, u vendos eksploziv.

Vete Duka pas ngjarjes u shpreh se  ishte një person me kapuç ai që i vendosi lëndën eksplozive dhe se ne momentin e ngjarjes ai nuk ndodhej ne shtepi. Nderkohe FSHF publikoi me heret  një audio të takimit informal që Veliaj ka mbajtur dje me disa prej anëtarëve të kësaj shoqate.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close