Lajme

Arrestohet pronari i lokalit ne Fier, shiste mall ne lokalin e tij

Fier, Finalizohet një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Operacioni policor i koduar “Parandalimi”, i zhvilluar nga Seksioni për H etimin e N arkotikëve në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”.

Sekuestrohen fara k anabisi dhe lëndë n arkotike c annabis s ativa.

Vihet në p ranga poseduesi i lëndës narkotike, i cili kishte përshtatur lokalin për përdorim dr oge.

Specialistët për H etimin e N arkotikëve në DVP Fier, në vijim të goditjeve kundër aktivitetit k riminal në fushën e prodhimit dhe shpërndarjes së l ëndëve n arkotike, pas një pune h etimore dymujore, bazuar edhe në informacionet e siguruara në rrugë policore, arrestuan në flagrancë shtetasin E. D., 36 vjeç, banues në Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin e tij në lagjen “29 Nëntori” Fier, të cilin e kishte përshtatur si ambient për përdorimin e lëndëve narkotike, është kapur në kushtet e flagrancës me 1 kg e 140 gram fara kanabisi të cilat do ti shiste ,me qëllim kultivimin e tyre si dhe 650 gram lëndë narkotike cannabis sativa e bërë gati për tu ndarë në doza të cilat janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Gjithashtu, gjatë operacionit u sekuestruan edhe 1400 qese farmaceutike që shërbenin për paketimin e lëndës narkotike, 1 peshore elektronike që shërbente për peshimin e lëndës narkotike dhe një automjet.

Materialet procedurale për veprime të mëtejshme do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Nxitja për përdorimin e d rogës”, “Përshtatja e lokalit për përdorim d roge”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: