Lajme

Arrestohet pronari i një lokali në Tiranë, përdorte lokalin për shitje të lendëve narkotike

Tiranë Finalizohet operacioni policor i koduar “Bujtina”, për g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e n arkotikëve dhe a rmëmbajtjes pa leje.

Operacioni nga Komisariati i Policisë Nr. 6. Kishte përshtatur lokalin për përdorim dhe shitje të lëndës narkotike kokainë, vihet në pranga pronari i tij. Sekuestrohen një a rmë z jarri p istoletë, një sasi k okaine, fishekë luftarakë, një peshore elektronike dhe dy a rmë të ftohta (t hika).

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike, bazuar në informacionet e grumbulluara në rrugë operative se një shtetas kishte përshtatur lokalin në pronësi të tij për përdorim droge dhe se mbante armë zjarri dhe armë të ftohta në banesë, specialistët për Hetimin e Krimeve pranë Komisariatit të Policisë Nr. 6 Tiranë, kanë finalizuar operacionin policor “Bujtina”, në kuadër të të cilit u vu në pranga shtetasi:

  1. E., 42 vjeç, banues në Tiranë. Ky shtetas kishte përshtatur lokalin në pronësi të tij për shitje dhe për përdorim të lëndëve n arkotike kok ainë. Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të lokalit dhe të banesës së tij, janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri e llojit pistoletë dhe fishekë luftarakë, një sasi lënde narkotike kokainë, një peshore elektronike që shërbente për peshimin e lën dës n arkotike dhe dy a rmë të ftohta (thika). Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close