Lajme

Arrestohet shqiptari në Selanik

Një 48-vjeçar shqiptar u arrestua në Selanik të Greqisë me drogë. Policia e vendit fqinj thotë se ai është anëtar i rëndësishëm i një rrjeti të t rafikut të d rogës që transporton sasi të mëdha brenda vendit.

Shqiptari u arrestua bashkë me bashkëpuntoren moldave teksa iu gjetën 35 kg kanabis, 2 pako k okaine, p istoletë, celularë dhe makinë për të qarkulluar. Madje u zbulua se ai ka masë ndalimi për hyrje në vendet e zonës Shengen.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: