Lajme

Artur Meçollari padit Shtabin dhe Ministrinë e Mbrojtjes

U hoq nga drejtimit si numri një i forcave të armatosura detare, Artur Meçollari i kërkon gjykatës të jap komandën e kapitenit të marinës shqiptare. Padia e Meçollarit është regjistruar pak ditë më parë në gjykatë, ku ai ka paditur ish eprorët e tij shtabin e përgjithshëm të ushtrisë dhe ministren Olta Xhacka.

Më 26 Gusht 2020 Meçollari u largua nga posti i zv.komandatin të forcave detare pasi media publikoi pamjet se si anija e flotës ushtarake ishte dekoruar për një ceremoni private martesore. Asokohe Artur Meçollari e mohoi që anija të ish dekoruar me urdhrin e tij e të ishte lejuar ceremoni private, duke thënë se gjithçka kish ndodhur me një telefonatë nga eprorët e tij në Ministrinë e Mbrojtjes.

Padia e Meçollarit është e dyta në pak ditë ku ushtarakët e lartë shqiptarë të larguar nga detyra kërkojnë rikthimin, më herët ishte ish shefi i shtabit Brdhyl Kollcaku që kërkoi pagën dhe gradën në gjykatë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: