fbpx
Lajme

“As kafshët s’e duan”/ E preku Rama, ‘tërbohet’ lopa gjermane (Video)

Duke vijuar me propagandën, kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitë në një fermë në Lushnjë. Rama ishte i shoqëruar dhe nga ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, i cili shfaqet shpesh krah rilindasve.

Kreu i qeverisë është përballur me një ‘incident’ të pazakontë gjatë vizitës në fermën e mbarështimit të lopëve dhe përpunimit të qumështit. Teksa donte të përkëdhelte një lopë gjermane, kjo e fundit reagoi në mënyrë të papritur duke larguar menjëherë kokën pasi e preku Rama.

Siç shihet dhe në videon e mëposhtme, prekja e Ramës duket se e ‘tërboi’ lopën. Përveç qytetarëve, duket se edhe kafshët janë të idinjuara me kreun e qeverisë, i cili duhet theksuar se sektorin e bujqësisë dhe blegtorisë e ka lënë në mëshirë të fatit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button