Lajme

Ashensori zë poshtë kamarierin në club “Orange” Sarandë , humb jetën 17-vjeçari. Arrestohet një person, shpallet në kërkim pronari i lokalit

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Sarandë. Policia thotë se një 17-vjeçar që punonte si ndihmës kamarier në club “Orange” është Antonio Delilaj te cilin e ka zënë poshtë ashensori dhe për pasojë ka humbur jetën.

Në lidhje me këtë ngjarja policia ka arrestuar një 43-vjeçar, i cili kishte montuar ashensorin, ndërsa ka shpallur në kërkim pronarin e lokalit.

Njoftimi:

“Rreth orës 01:15 minuta të mëngjesit të sotëm, në lagjen “Nr. 1″, Sarandë, në lokalin në pronësi të shtetasit S. I., është këputur kavoja e ashensorit që përdorej kryesisht për furnizimin e lokalit, duke zënë poshtë shtetasin A. D., 17 vjeç, (ndihmës/kamarier në këtë lokal). Për pasojë, 17-vjeçari ka humbur jetën”, sqaron policia.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë për veprën penale ”Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, shtetasin L.A., 43 vjeç, banues në Sarandë si dhe shpallën në kërkim shtetasin S.I., 37 vjeç, banues në Sarandë.

Arrestimi i 43-vjeçarit dhe shpallja në kërkim e 37-vjeçarit u bë pasi:

Rreth orës 01:15 minuta të mëngjesit të sotëm, në lagjen “Nr. 1″, Sarandë, në lokalin në pronësi të shtetasit S. I., është këputur kavoja e ashensorit që përdorej kryesisht për furnizimin e lokalit, duke zënë poshtë shtetasin A. D., 17 vjeç, (ndihmës/kamarier në këtë lokal). Për pasojë, 17-vjeçari ka humbur jetën.

Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se 43-vjeçari i arrestuar kishte montuar ashensorin e lokalit ndërsa 37-vjeçari i shpallur në kërkim është pronari i lokalit dhe vijon puna intensive për kapjen e tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë” .

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close