Lajme

Atentat me armë shqiptarit në Francë, arrestohet bashkëkombësi i tij

Një shqiptar ka mbetur i plagosur gjatë natës në lagjen Guillotière në Lyon.

Mediat franceze bëjnë me dije se autori, një 27-vjeçar shqiptar u arrestua nga policia.Mësohet se shqiptari ka qëlluar ndaj bashkëkombësit të tij me një armë silenciator.

Ngjarja ndodhi mbrëmë orës 23:30, në rrugën 98, Joliot-Curie, në një zonë të njohur për policinë.

Policia e Lionit mori disa telefonata të cilat raportonin se një individ kërcënonte me armë zjarri pasagjerët në stacionin e metrosë Guillotière, këtë herë në lagjen e 7-të.

Ishte skuadra kundër krimit që më në fund arrestoi autorin e dyshuar, i cili kishte tentuar që të grabiste dhe një person.Ai tashme ndodhet në paraburgim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close