Lajme

Atentat në Shkodër, vritet Naim Bajri, edhe një i plagosur

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër, teksa një person tjetër ka mbetur i plagosur sipas informacioneve paraprake.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në lagjen “Rus” të qytetit verior. Viktima mësohet se është shtetasi Naim Bajri, 68 vjeç. I plagosur ka mbetur shtetasi Astrit Zeneli, 58 vjeç. Si viktima dhe i plagosuri janë banues në fshatin Dobraç, Shkodër.

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje për të zbardhur detaje mbi ngjarjen. Zona është rrethuar dhe janë ngritur disa postblloqe policie për krehjen e zonës dhe kapjen e autorëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close