Lajme

Atentati ku mbeti i vrarë Klisman Preci dhe u plagos shoku i tij, SPAK merr në dorë çështjen

SPAK merr në dorë çështjen e atentatit te Milotit, ku mbeti i vrare Klisman Preci dhe u plagos Ylli Brahimi.

Prokuroria e Kurbinit e klasifikoi atë si një atentat të kryer nga një grup kriminal.Dosja është tërhequr një javë më parë dhe veprimet po kryhen nga Prokurori i SPAK Altin Dumani.

SPAK po kalon në sitë të gjithë kundërshtarët e Ylli Brahimit që besohet se ishte shënjestër e atentatit.

Sipas news 24, bëhet fjalë për një grup shumë të fuqishëm kriminal,.në zonën e Laçit dhe dyshohet se ngjarja ka ndodhur për prishje të pazareve në aktivitet e tyre kriminale kohëve të fundit.

Klisman Preçi dhe biznesmeni Ylli Brahimi u qëlluan me 100 plumba teksa ishin duke qarkulluar me një mjet  tip “Toyota” e blinduar, e cila është ndjekur nga pas nga atentatorët.

Pasi i bllokuan lëvizjen automjetit me targa të Shkupit, autorët që mbanin kapele në kokë kanë zbritur nga makina e tyre dhe kanë qëlluar në drejtim të fuoristradës ku ndodheshin Preçi dhe Brahimi. Pasi kanë parë se plumbat nuk po e përshkonin mjetin, një nga autorët e ka ndjekur dhe pasi është futur në rrugicë, ka qëlluar në hyrje të pallatit.

Breshëria e plumbave kapi fillimisht Klisman Preçin, i cili humbi jetën, ndërsa Ylli Brahimi arriti t’i shpëtonte edhe këtij atentati. Biznesmeni i ka shpëtuar një atentati të ngjashëm edhe në vitin 2021

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close