Lajme

Detaje-Video\ Atentati me tritol në Vlorë, zbardhet identiteti i 33 vjeçarit të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi pak minuta më parë në Vlorë, ku për pasojë është plagosur rëndë 33 vjeçari Indrit Sadedini. Ai është nisur menjëherë drejt spitalit, pasi ka dëmtime të shumta në gjymtyrë, ndërkohë që policia ka rrethuar zonën dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

“Më datë 18.12.2021, rreth orës 15:10,  në lagjen “ Pavarësia”,  jashtë një pallati ka shpërthyer në rrethana ende te paqarta një sasi lënde, dyshohet eksplozive e për pasojë është dëmtuar  shtetasi Indrit Sadedini, i cili ndodhet në gjendje të rëndë.  Shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close