Lajme

Automjeti Tip Ford përplas burrin në Vlorë, pa pasoja për jetën…(DETAJE)

Një aksident automjeti  është rregjistruar rreth orës 17:30 minuta të mbrëmjes së kësaj të hëne në rrugën e plazhit të vjetër në Vlorë nga një makine tip Ford . Qytetarë të ndodhur në vendin e ngjarjes tregojnë një tjetër version, përsa i përket aksidentit pak më parë në plazhin e vjetër Vlorë, personin që goditi makina  ishte burrë , dhe ishte në këmb. Ishte i dehur, ndërsa gruaja me biciklet ishte e motra e tij .

Burri që u godit pak pati dëmtime të lehta. Gruaja qe eshte dhe e motra e tij  i kërkon policisë ta fus shoferin në b.urg shkruan qytetari për VloraNews. Shoferi ishte brenda normave edhe me shpejtësin e duhur, thjesht zotria që u godit ecte në mesin e rrugës, duke ju marrë këmbet nga pija, ai u godit nga pasqyra e makinës.

Menjëhere në vendgjarje ka mbërritur ambulanca e cila i ka dhënë ndihmën e parë. Gjithashtu policia ka shoqëruar për në komisariatin e Vlorës drejtuesin e makinës. Ka qene reagimi i drejtuesit të makinës i cili ka frenuar në momentin e fundit. Në një prej rrugëve e cila konsiderohet e rrezikshme si pasoje e shpejtësisë së lart që përdorin automjetet në këtë segment rrugor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: