Lajme

Autor i 19 vjedhjeve, ja sa dënohet ‘skifteri’ shqiptar në Belgjikë

Një 31-vjeçar shqiptar është dënuar me katër vite burg në Belgjikë, për vjedhje në banesa. Përpos burgut, shqiptari do duhet të dëmshpërblejë viktimat me 200 mijë euro. Mediat belge shkruajnë se Donald S. ka pasur dhe një bashkëpunëtor.

Një nga banorët e qytetit Oostkamp ka denoncuar ‘skifterin’ shqiptar në vitin 2021, për vjedhje në banesën e tij.

Donald S. dhe shtetasi i huaj Antonio B. 31-vjeç, thuajse gjithmonë thyenin dritaret për të hyrë në banesë dhe vidhnin kryesisht bizhuteri

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close