Lajme

Autor i disa vjedhjeve, pranga shqiptarit në Itali, u identifikua nëpërmjet ADN-së

Policia e Bassano-s, dhe ajo në Ankona, arritën të identifikonin autorin e një sërë vjedhjesh të banesave të ndodhura në Bassano del Grappa dhe Romano d’Ezzelino.

Erjon Rama, 28-vjeçari shqiptar, u arrestua falë gjurmëve të ADN-së të mbledhura në vendin e krimit. Hajdutët pasi tentuan pa sukses të hynin në tri shtëpi, në një shtëpi të katërt vodhën një tabletë dhe 500 euro cash duke detyruar derën franceze të dhomës së gjumit.

Karabinierët analizuan fotot dhe videot e qarqeve të video-mbikëqyrjes bashkiake, videot e shtëpive fqinje dhe dëshmitë e disa personave, duke arritur të identifikonin automjetin e përdorur nga hajdutët, një makinë të vogël ngjyrë gri, si dhe zbuluan praninë e gjakut në vendngjarje. të krimit.

Arrestimi i Ramës përfaqëson fazën e parë të hetimeve që po vazhdojnë për identifikimin e të gjithë grupit kriminal.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close