Lajme

“Autoritetet shqiptare raportuan humbjen e një ngarkese prej 700 kg hashash”/ Media greke: Vrasja e dyfishtë në Athinë ishte një mesazh

Policia greke “sheh” grupet e trafikut të drogës dhe lidhjen e tyre me grupet në Shqipëri pas vrasjes gjakftohtë të dy shqiptarëve në sheshin e Smirnës së Re në Athinë.

Sipas informacioneve të transmetuara nga Mega në buletinin kryesor të lajmeve, ndjesia e parë që ekziston është se ajo që ndodhi në sheshin e Nea Smyrni ka të bëjë me trafikun e drogës dhe rrjeti që kanë nisur një “luftë” mes tyre. Sipas autoriteteve, vrasja e dyfishtë ishte një “mesazh”.

“Vlen të theksohet se pak ditë më parë u vra gjakftohtë një biznesmen në Tiranë, i cili ishte pronar i komplekseve hoteliere. Autoritetet thonë se shohin një lidhje mes tre viktimave.
Gjithashtu, vlen të theksohet se autoritetet shqiptare raportuan se pak ditë më parë humbi një ngarkesë prej 700 kg hashash, për të cilën ishte përgjegjës biznesmeni i vrarë në Tiranë”, shkruan media greke newsbomb.gr.

Në të njëjtën kohë, frika nga hakmarrja është gjithmonë e hapur në raste të tilla, por autoritetet deklarojnë se janë në gatishmëri për të parandaluar çdo veprim.

Terror dhe panik pas sulmit të armatosur

Momenti i vrasjes është befasues. Ekzekutuesi shkarkon me qetësi pistoletën 9 mm mbi dy viktimat e tij në më pak se 5 sekonda.

Klientët dhe kalimtarët që nuk dyshojnë janë të tronditur nga zhurma e të shtënave. Njëri pason tjetrin.

Disa, të frikësuar, përpiqen të mbrohen. Ata përkulin kokën, disa nuk mund të kuptojnë se çfarë saktësisht po shpaloset para syve të tyre dhe të tjerë vrapojnë për të shpëtuar jetën e tyre.

Pamjet e kamerave të sigurisë kapin një nga klientët që ngrihet nga tavolina dhe vrapon drejt rrugës me personin e armatosur që përpiqet të arratiset.

Dy shqiptarët Kreshnik Çerçizaj dhe Armando Ogranaja u vranë në mes të Athinës. Ata ishin të njohur për policinë greke.

Dy plumba kanë goditur shtyllën kurrizore dhe këmbën e një 30-vjeçareje, e cila ishte ulur pranë tavolinës së të plagosurit me motrën e saj, e cila mesa duket është infermiere

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close