Lajme

Autostrada – Vajza pilote me 154 km/h

Policia e Shtetit, pasi ka vijuar me kontrollet gjatë natës për të zbuluar ata që shkelin ligjin duke ecur me shpejtësi tej normave të lejuara, ka nxjerre një postim te saj në facebook ku bën me dije se një 23 vjeçare nga Tirana është ndaluar teksa ecte me 154 km/h në rrugën interurbane Tiranë -Durrës.

Njoftimi i plotë i policisë

Vijojne kontrollet pergjate fundjaves nga Policia Rrugore e Tiranes per rritjen e parametrave te sigurise rrugore.

23 vjeçarja nga Tirana me 154 km/h në rrugën interurbane Tiranë -Durrës, matur me Radar ne nje largesi prej 436.6 metra.

Gjate dy neteve ne oret e vona te nates ne harkun kohore 21.00 – 01.00 jane konstatuar raste te shumta te shpejtesise deri ne dy fish mbi limitet. E nga keto raste perqindja e drejtuesve meshkuj dhe drejtueseve femra ishte pothuaj e barabarte.

Shpejtesi qe varionin nga 140 km/h deri ne 178 km/h. Per gjate dy neteve 39 leje drejtimi te pezulluara.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close