Lajme

Avionit me 248 persona në bord i prishen frenat pak pasi prek tokën, me dhjetra ambulanca nisen drejt vengjarjes

Një alarm është ngritur në aeroportin “Elefthero Venizelos”, pasi i janë prishur frenat aeroplanit që ndodhet në ajër.

Mediat grekke bëjnë me dije se aeroplani ka në bord 248 persona dhe se do bëjë një ulje emergjendte pasi piloti ka raportuar që kishte problem e sistemin e frenave.

Aeroplani është nisur nga Atlanta në Athinë. Me dhjetra ambulance dhe forca zjarrfikëse kanë mbërritur në aeroport dhe janë të gatshme nëse do të ketë ndonjë incident gjatë prekjes së tokës së aeroplanit.

Avioni Airbus A333 raportoi një defekt të frenave pak para uljes. Avioni Delta po fluturonte nga Atlanta në Athinë.

Kjo bëri që ekipet e emergjencës në Aeroportin Eleftherios Venizelos, të kalojnë në gadishmëri dhe të shmangin tragjedinë.

Dyshimet janë se defekti në sistemin e frenimit ndodhi nga mbinxehja e frenave dhe raportimi në Kullën e Kontrollit u bë pak para fillimit të procesit të uljes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: