Lajme

“Babai i kishte mbuluar fëmijet me trup”, drama pas tërmetit 6.8 rihter në Turqi

Një tërmet i fortë është regjistruar pasditen e sotme në Turqi. Nga të dhënat e para tërmeti është regjistruar me madhësi 6.8 i shkallës Rihter, ndërsa dëmet janë të mëdha.

Nga pamjet e publikuara nga mediat vendase, shihet se tërmeti i fuqishëm ka shembur pallate, po ashtu raportohet për viktima, pamjet janë rrëqethëse dhe kanë tronditur gjithë rajonin. Siç shihet në video pamjet janë tragjike, një baba kishte mbuluar fëmijët e tij me trup për ti shpëtuar.

Deri më tani në një dalje publike, Ministri i Brendshëm turk deklaroi se, deri tani numri i viktimave ka shkuar në 4, ndërsa shumë të tjerë janë plagosur. Po ashtu, janë raportuar dëmtime në shumë ndërtesa, disa prej të cilave janë shembur totalisht.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: