fbpx
Lajme

“Babai i kishte mbuluar fëmijet me trup”, drama pas tërmetit 6.8 rihter në Turqi

Një tërmet i fortë është regjistruar pasditen e sotme në Turqi. Nga të dhënat e para tërmeti është regjistruar me madhësi 6.8 i shkallës Rihter, ndërsa dëmet janë të mëdha.

Nga pamjet e publikuara nga mediat vendase, shihet se tërmeti i fuqishëm ka shembur pallate, po ashtu raportohet për viktima, pamjet janë rrëqethëse dhe kanë tronditur gjithë rajonin. Siç shihet në video pamjet janë tragjike, një baba kishte mbuluar fëmijët e tij me trup për ti shpëtuar.

Deri më tani në një dalje publike, Ministri i Brendshëm turk deklaroi se, deri tani numri i viktimave ka shkuar në 4, ndërsa shumë të tjerë janë plagosur. Po ashtu, janë raportuar dëmtime në shumë ndërtesa, disa prej të cilave janë shembur totalisht.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button