Lajme

Babë e bir ndalohen në Laç, e pëson edhe shoku i 17-vjeçarit, detaje

Kurbin,  Vijon kontrolli i pandërprerë i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e n arkotikëve dhe të a rmëmbajtjes pa leje. Finalizohet operacioni policor i koduar “Poligoni”. Sekuestrohen dy a rmë z jarri (a utomatik e p istoletë ) dhe m unicion l uftarak. V ihen në p ranga 3 shtetas, posedues të a rmëve të z jarrit dhe autorë të dyshuar të tentativës për kultivim të b imëve n arkotike.

Në vijim të kontrollit masiv të territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe g oditjen e veprimtarisë k riminale në fushën e kultivimit të b imëve n ark otike, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative së në Laç, Kurbin, në një banesë në afërsi të një poligoni kishte a rmë z jarri dhe i zoti i banesës kishte kultivuar k anabis në vazo lulesh, u organizua dhe u finalizua operacioni policor i koduar “Poligoni”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi i shtetasve: -V. R., 48 vjeç, V. R., 17 vjeç (babë dhe bir), banues në Kurbin dhe A. L., 17 vjeç, banues në Fushë Krujë (shok i 17-vjecarit V. R).

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në oborrin e banesës së shtetasit V. R., në Laç, u gjetën të kultivuar në vazo lulesh, disa fidanë të dyshuar n arkotikë c ann abis sa tiva. Gjithashtu, gjatë operacionit Policia ka gjetur dhe sekuestruar brenda banesës së shtetasit të lartpërmendur, një a rmë z jarri automatik, një a rmë zjarri p istoletë dhe m unicion l uftarak.

Materialet h etimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme, për ve prat p enale “A rmëmbajtja pa leje” dhe “Kultivimi i b imëve n arkotike”, kryer në bashkëpunim.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: