Lajme

Babis Anagnostopoulos flet nga burgu: Jam penduar

Ka kaluar gati gjysmë viti nga vrasja brutale e Karolain nga burri i saj, Babis Anagnostopoulos, në shtëpinë e tyre në Glyka Nera të Greqisë, ndërsa e ardhmja e vajzës së tyre njëvjeçare, Lydia, është një çështje vendimtare.

Babis Anagnostopoulos, përmes avokatit të tij foli për televizionin greke MEGA, ku deklaroi se ishte i interesuar për fatin e vajzës së tij.

“Jam penduar për veprën time. Unë nuk dua asnjë mosmarrëveshje ligjore mbi kujdestarinë e Lydia. Unë jam i interesuar për fëmijën tim dhe edukimin e saj të duhur,” u shpreh ai. Kujdestaria për Lydian iu dha dje (7 tetor) prindërve  të Karolain, Susan dhe David deri në pritje të vendimit përfundimtar ndërsa do të monitorohet nga psikologët për fëmijë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close