Lajme

Babrru, Arrestohet 39-vjeçari

Një 39-vjeçar me iniciale S.T. është ar restuar nga policia pasi d yshohet se ka k anosur me a rmë z jarri një person në një lokal në Babrru. Policia njofton se a rmën ia kishte marrë një tjetër personi të pranishëm në vendngjarje i cili është shpallur në kërkim nga policia. Gjithashtu në p ranga janë vënë edhe tre persona për vepra të ndryshme penale. Një 38-vjeçar u vu në p ranga pasi në automjetin e tij policia gjeti një sasi l ënde n arkotike e d yshuar c an nabis s ativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë: Ar restohen në flagrancë 4 shtetas, për v epra të ndryshme p enale. Forcat e posaçme “Shqiponjat”, në vijim të g oditjeve të njëpasnjëshme kundër aktivitetit k riminal në fushën e shpërndarjes së l ëndëve n arkotike, bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative nga burime të ndryshme, g oditën një tjetër rast. Si rezultat, nga Seksioni për H etimin e N arkotikëve u ar restua në flagrancë shtetasi E. S., 38 vjeç, pasi në rrugën “Jordan Misja”, gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin me të cilin po qarkullonte, u gjet dhe u s ekuestrua një sasi l ënde n arkotike e d yshuar c an nabis s ativa.

Po nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D. Sh., 19 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjetën dhe u s ekuestruan një sasi d ozash me lë ndë n arkotike e dy shuar c an nabis s ativa. Specialistët për H etimin e K rimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë ar restimin në flagrancë të shtetasit S. T., 39 vjeç, pasi në Babrru ka k anosur me a rmë z jarri p istoletë shtetasin P. Ll. Gjatë kontrollit për gjetjen e a rmës nga veprimet h etimore rezultoi se a rma e z jarrit është marrë dhe fshehur nga shtetasi A. K., i pranishëm në vendngjarje, i cili është shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e tij. Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 u bë arrestimi në flagrancë të shtetasit të mitur me iniciale K. V., 17 vjeç, për veprën penale “V jedhja”. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close