Lajme

Balluku: Aksi i ri Orikum-Dukat do jetë gati në Korrik

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku u shpreh se aksi Orikum-Dukat do të hapet në korrik, atëherë kur sezoni turistik është në pikun e tij.

Bashjë ne kreun e ARRSH-se inspektuan punimet dhe theksuan se për shkak të tipologjive të ndryshme të këtij aksi dhe urave të reja, ekipet e terrenit po punojnë në 4 fronte të ndryshme.

Aksi rrugor Orikum-Dukat po merr tërësisht një pamje të re çka do të ofrojë më shumë siguri dhe udhëtim me standarde për të gjithë përdoruesit” , thanë mes të tjerash.

Balluku nënvizoi se në fundjavë do kryhen më pak punime për të shmangur ngarkesa për shkak të automjeteve të shumta që i drejtohen plazheve të jugut.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close