Lajme

Banorët bllokojnë autostradën Durrës-Rrogozhinë dhe hyrjen në Shkodër / Video

Banorët e Shkodrës dhe Kavajës janë ngritur këtë pasdite në protestë, ndërsa deri më tani raportohet se janë duke protestuar për çmimin e lartë të naftës, çmimet e ushqimeve, etj, siç shprehen banorët.

Sakaq banorët e Shkodrës kanë bllokuar rrugën hyrëse për në qytet, ndërsa dëgjohen thirrje si “Poshtë Edi Rama”, “Poshtë komunistat”, “Qeveri e hajnave”.

Nga ana tjetër edhe Banorët e Lezhës janë ngritur në protestë.

Ndërkohë edhe në Kavajë protestuesit kanë bllokuar autostradën Durrës-Rrogozhinë. Protestuesit me automjetet e tyre kanë ndaluar në autostradë duke bllokuar rrugën, ndërsa shprehen se janë në mbështetje të studenteve dhe po ashtu protestojnë për çmimin e naftës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close