Lajme

Banorët shpalosin flamurin fuq e zi, paralajmërojnë nisjen e protestës pa afat

Banorët e Unazës së Re sot në ditën e flamurit kanë paralajëmruar nisjen e protestës pa afat. Ata kanë shpalosur flamurin kuq e zi dhe kanë bllokuar të  dy akset e rrugës.

Banorët janë zotuar të mbrojnë banesar dhe bizneset e tyre nga prishja e tyre. Madje, duke patur parasysh që punonjësit e IMT-së edhe natën kanë kanë punuar, ata kanë paralajmëruar ngritjen e një çadre ku do të qëndojnë edhe gjatë orëve të natës.

Me flamurin kuq e zi ata kanë kërkuar mbështetjen e të gjithë qytetarëve për kauzën e tyre, të mbrojtjes së shtëpivë dhe bizneseve të tyre në këtë zonë që preken nga projekti i “Unazës së Madhe”

Ata edhe sot kanë kërkuar lirimin e të arrestuarve nga policia pas protestës tek Kuvendi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close