Lajme

Barkas shtriu vlonjatët, Detaje nga aksioni i RENEA-s në Vlorë, çfarë iu gjet subjektit të OFL-së në momentin e arrestimit

Vlorë,  Kontrolle të befasishme në disa ambiente, për kapjen e personave në kërkim, atyre që mbajnë a rmë z jarri dhe l ëndë n arkotike. Kontrollet nga Forcat Speciale Renea, Forca e Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit dhe strukturat e DVP Vlorë. Gjatë kontrolleve është sekuestruar një a rmë z jarri p istoletë dhe m unicion l uftarak. Vihet në pranga 41-vjeçari, poseduesi i armës.

Në zbatim të planit të masave për kapjen e personave në kërkim, të atyre të shpallur në kërkim si autorë të dyshuar të ngjarjeve k riminale të ndodhura më parë, për kapjen e personave që qarkullojnë me a rmë z jarri apo l ëndë n arkotike.

Forcat Speciale Renea, Forca e Posaçme Operacionale në DPPSH dhe DVP Vlorë, ushtruan kontrolle të befasishme në disa lokale dhe ambiente të ndryshme në Vlorë.

Si rezultat i kontrolleve, në lagjen “Uji i Ftohtë”, në ambientet e jashtme të një lokali, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj shtetasit E. B., 41 vjeç, u gjet dhe u b llokua në cilësinë e provës materiale një armë z jarri pistoletë, me një krehër me 5 fishekë, pa leje.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i 41-vjeçarit E. B., për veprat penale “A rmëmbajtja pa leje” dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close