fbpx
Lajme

Basha takim me bizneset në Tiranë: Asnjë plan nga qeveria, biznesi duhet të ketë frymëmarrje

Lideri i Opozitës, Lulzim Basha ditën e sotme ka zhvilluar takime me bizneset në Tiranë për të shpjeguar planin e rimëkëmbjes. Basha theksoi se kryeministri Rama nuk ka asnjë plan për të ndihmuar qytetarët, në këtë situatë të vështirë pandemia. Basha teksa u njoh me problematika të ndryshme siguroi qytetarët se janë prioriteti i Partisë Demokratike.

“Qeveria nuk ka asnjë plan për të ndihmuar qytetarët. Ka plan vetëm për ato 10 persona. Kjo është arsyeja përse kemi nxjerrë lanin me 5 pika. Mbyllja e dyerve për biznesin e vogël është një katastrofë për ekonominë. Ky problem nuk zgjidhet me gënjeshtra. Sot kemi mundësinë për të ndërgjegjësuar dhe për të ngritur problemin. Nesër kur të jei në qeveri do të jeni prioriteti unë. Keni heq kalvar këto 7 vite. Biznesi duhet të ketë frymëmarrje, ndryshe ekonomia nuk ka oksigjen”, tha Basha.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button