Lajme

Baste dhe lojëra fati në lokal, prangosen 2 pronarë në Durrës!

Në vijmë të kontrolleve në subjekte të ndryshme që përdorin apo organizojnë lojëra fati, policia e Durrësit ka arrestuar 2 persona. Sh., 46 vjeç, banues në Katund i Ri, Durrës dhe D. K., 21 vjeç, banues në lagjen nr.17, Durrës, janë vënë në pranga,  pasi janë kapur në flagrancë duke organizuar lotari të basteve sportive, në ambientet e lokaleve të tyre.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve në subjekte të ndryshme, për zbatimin e masave ant-COVID, policia ka evidentuar një lokal që ushtronte aktivitet pas orarit të përcaktuar për mbyllje. Pronari E. S., banues në Durrës, është ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë, për shkelje të Aktit Normativ. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: