fbpx
Lajme

BE i jep çmimin e parë për gazetari investigative, Klodiana Lalës së News24

Gazetarja e njohur Klodiana Lala, me një përvojë të gjatë në median televizive dhe spektrin investigativ është nderuar sot me një çmim prestigjioz nga Bashkimi Europian. Gazetarja e News24 është vlerësuar me çmimin e parë për gazetarinë investigative për vitin 2019-të. Çmimi është firmosur nga Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, Drejtuesja e BIRN, Kristina Voko dhe kryetarja e jurisë, Albana Kasapi.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button