BotaLajme

Bëhet xheloze pse shoqja ishte e lumtur, i hedh beben nga lartësia

Një gjykatë në Moskë ka dhënë 17 vjet heqje lirie për një punonjëse salloni bukurie, e cila hodhi nga ballkoni beben e shoqes së saj nga xhelozia, muajin që shkoi.

31 vjeçarja Daria Shavelkina, ishte xheloze për Yaroslava Korolyova, 30 vjeçe, e cila kishte një burrë të mirë dhe jetë të lumtur familjare, tha gjykatësi i çështjes.

E pandehura, konsulente e produkteve kozmetike Clarins, ishte shtatzënë në kohën e incidentit dhe u takua me gruan në shtëpinë e kësaj të fundit për të disa rroba të përdorura bebesh prej saj.

Por kur Yaroslava nuk e kishte mendjen, estetistja mori beben e saj dy muajshe vajzë dhe e hodhi nga dritarja.

Sipas raportit të hetimeve mes dy grave nuk kishte pasur konfliktim para incidentit.

Nëna kishte zbritur me vrap 13 katet për të gjetur beben e saj të palëvizur përtokë, tregonin dëshmitaret.

Pas ndalimit, Shavelkina tha në polici se “kishte dëgjuar zëra në kokën e saj” që e instruktonin të hidhte beben, si dhe pretendonte se ishte e sëmurë mendore. Por gjykata vendosi se ajo hiqej sikur kishte skizofreni për t’iu shmangur përgjegjësisë. Kryetarja e komisionit të hetimit Yulia Ivanova tha: “Ekzaminimi i plotë i mbajtur në qendrën psikiatrike Serbsky nuk zbuloi prova të sëmundjeve mendore.” Gruaja e fiksuar ishte vetëm xheloze për jetën e lumtur të shoqes së saj, konkluduan autoritetet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: