Lajme

Belgjikë! Shembet muri i një shkolle, shuhen 5 punëtorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Belgjikë, ku 5 punëtorë kanë humbur jetën pasi u shemb muri i një shkolle. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Antwerp ditën e premte. Sipas mediave, muri i ndërtesës ra pasi punëtorët po hiqnin skelat që po e mbanin. Mësohet se v iktimat janë nga Portugalia dhe Romania, ndërsa bëhet me dije se nga ngjarja janë plagosur 9 persona.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close